»
  • Bylo těžké strpět tu porážku, litoval po utkání s Ruskem Henrik Karlsson

07.11.2015 | Michal Belšán
    Bylo těžké strpět tu porážku, litoval po utkání s Ruskem Henrik Karlsson

Švédové ve svém druhém utkání na letošní Karjale podlehli ruské sborné 3:6. Do branky se poprvé na turnaji postavil Henrik Karlsson, jehož klubem je helsinský Jokerit. Ten rovněž hraje v Hartwall Areně, kde byl situován i zápas Švédů s Ruskem. Porážce ale urostlý gólman zabránit nedokázal.

Tento článek patří k zápasu RUS - SWE 6:3

Henriku, těžká porážka pro vás i pro tým. Jak byste jí zhodnotil?
Utkaly se dva kvalitný týmy, které měly dobré šance. Důležitý byl konec druhé třetiny, kdy dali dva góly. To pro nás bylo nepříjemné. Na začátku třetí třetiny jsme ale snížili a vrátili se do hry. Ale pak nám dali další branku. Těžká porážka.

Ze začátku utkání jste byli lepší, ale oni se prosadili jako první. Jak těžké to pro vás bylo?
Zápas je dlouhý, takže na tom tolik nezáleží. Chvíli se v první třetině dařilo jim, chvíli nám. Dnes prostě byli silnější před naší brankou.

Co tedy podle vás nejvíce rozhodlo o konečném výsledku?
Na to je těžké odpovídat, ale asi to byly ty dva góly z brejků na konci druhé třetiny, z nichž jsem měl alespoň jeden chytit a udržet stav vyrovnanější. To mě trochu mrzí. Byl to ale dobrý zápas pro oba týmy, ovšem vyhráli oni.

Bylo pro vás výhodné, že se utkání hrálo v Hartwall Areně, kde jinak chytáte za Jokerit?
Rád tu chytám a dnes jsem se na ledě také cítil dobře, ale bylo těžké strpět tu porážku.