Header image
«
»
  • Jihomoravská metropole hostí poslední přípravu před světovým šampionátem

    25.04.2012 | Ondřej Kubát
    Jihomoravská metropole hostí poslední přípravu před světovým šampionátem

B r n o - Závěrečný ze série turnajů Euro Hockey Tour hostí o posledním prodlouženém víkendu v dubnu Brno. V KAJOT ARENĚ na sebe narazí v ostré generálce před květnovým světovým šampionátem čtyři nejlepší evropské týmy – Česko, Rusko, Švédsko a Finsko. Úvodní zápasy jsou na programu ve čtvrtek: od 18:30 duel mezi Českem a Švédskem, v Petrohradu potom od 19:00 předehrávka mezi Ruskem a Finskem.

Trenéři a manažeři hokejové reprezentace v těchto dnech žhaví telefonní dráty. Sestavování kádru pro mistrovství světa je v plném proudu. Po úterku je jasné, že se do Skandinávie nepodívá útočník Ivan Rachůnek, jenž vypadl z reprezentace kvůli zranění kolena.

Trenér Hadamczik i nadále sleduje první kolo Stanley Cupu a také finále Gagarinova poháru. K týmu se už připojil z Detroitu Jakub Kindl, naopak druhá očekávaná posila, Jiří Hudler, se omluvil.

Dalšími na řadě jsou Zbyněk Michálek a Michael Frolík, se kterými vedení národního mužstva jedná. Útočník San Jose Martin Havlát musí po vypadnutí svého týmu z play-off na lékařskou prohlídku. Teprve ta ukáže, zda hráč bude moci přijet reprezentovat.

Svěřenci Aloise Hadamczika jsou již od středy v Brně, trénovat budou v KAJOT ARENĚ. Odpoledne pak někteří hráči, například Nedvěd, Plekanec nebo Blaťák, zamíří na autogramiádu do obchodního centra Vaňkovka.

Úvodní vystoupení na KAJOTbet Hockey Games čeká na Čechy ve čtvrtek od 18:30 proti Švédům.

Program KAJOTbet Hockey Games 2012

Čtvrtek 26. dubna:
18:30 Česko – Švédsko (KAJOT ARENA, Brno, TV ČT4)
19:00 Rusko – Finsko (Petrohrad)

Sobota 28. dubna:
14:00 Česká republika – Finsko (KAJOT ARENA, Brno, TV ČT4)
18:30 Rusko – Švédsko (KAJOT ARENA, Brno)

Neděle 29. dubna:
14:00 Finsko – Švédsko (KAJOT ARENA, Brno, TV ČT4)
18:00 Česko – Rusko (KAJOT ARENA, Brno, TV ČT4)