»
  • Finové v závěru sebrali Rusům vítězství

10.11.2005 | Radek Vokál
    Finové v závěru sebrali Rusům vítězství

V úvodním zápase letošního Karjala Cupu byli Finové blízko porážce, když v 53. minutě Michnov zvyšoval na 2:0 pro ruský výběr. Domácí se ale nevzdali a dvěma góly během 66 vteřin vyrovnali. Ve třetí třetině Maxim Sokolov čelil 21 střelám Finů oproti šesti ruským směřujícím na Norrenu. Finové, hnáni svým publikem, pokračovali aktivně i v prodloužení, ve kterém ohrozili Sokolova čtyřikrát, zatímco Norrena nemusel zasahovat ani jednou. Zápas rozhodly až samostatné nájezdy, pět střelců neuspělo, až se ve třetí sérii trefil Tomi Kallio.

Hartwall Arena, Helsinki
10.11.2005
17:30
3:2 sn
(0:0, 0:1, 2:1 - 0:0 - 1:0)
Branky: 55. Söderholm, 56. Voutilainen, rozh.nájezd Kallio - 26. Krivokrasov, 53. Michnov. Rozhodčí: Lärking - Stefan, Antii. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6145. střely na branku: 44:22. Průběh utkání: 0:2, 3:2.