»
  • Finové těsně porazili Švédy a vyhráli svůj turnaj

13.11.2005 | Radek Vokál
    Finové těsně porazili Švédy a vyhráli svůj turnaj

Finové po osmé v řadě vyhrála Karjala Cup. Rozhodlo o tom jejich těsné vítězství v nedělním skandinávském derby. Švédové doplatili na svoji nedisciplinovanost, Finové v první třetině dvakrát potrestali jejich vyloučení. Švédové ve druhé třetině Finy přitlačili, na Norrenu vyslali 15 střel, finský brankář ale kapituloval jen jednou. V závěru to ještě modrožlutí zkoušeli v závěru minutu bez brankáře, vyrovnat už ale nedokázali.

Švédsko
Branky: 9. Hahl (Pärssinen, Kukkonen), 15. Salmelainen (Hauhtonen, Kuhta) - 30. Emwall Rozhodčí: Karabanov - Hämäläinen, Fonselius. Vyloučení: 8:6, navíc Boumedienne (SWE) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 10788. Střely na branku: 19:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1.