Header image
«
»
  • Švédové zahájili poslední turnaj sezóny výhrou nad Ruskem

    25.04.2013 | Roman Zajíček
    Švédové zahájili poslední turnaj sezóny výhrou nad Ruskem

J ö n k ö p i n g - Jasná záležitost. Po polovině utkání vedli Švédové nad Ruskem již 4:0 a výsledek mohl být daleko vyšší. Jenže domácí poněkud polevili a nechali soupeři vstřelit dvě branky. Na nějaký bodový zisk to však nestačilo a Švédsko si připisuje tři body za vítězství 4:2.

Švédsko
Jönköping
25.04.2013
19:00
4:2
(1:0, 3:2, 0:0)
Rusko
Branky a nahrávky: 10. Danielsson (Fransson), 21. Persson (Kronwall, Rosén), 25. Axelsson, 29. Omark (Kronwall) – 33. Mozjakin (Petrov, Birjukov), 36. Svitov (Soin, Mozjakin). Rozhodčí: Laaksonen, Fonselius – Käck, Dahmén. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 4:0, 4:2.

Švédsko: Backlund – Fälth, Andersén, Nilsson, Kronwall, Ahnelöv, Fransson, Rahimi, Viklund – Thörnberg, Persson, Axelsson – Andersson, Järnkrok, Omark – Klasen, Rosén, Danielsson – Arlbrandt, Hjalmarsson, Jämtim – Pettersson.

Rusko: Barulin (od 29. Košečkin) – Rjasenskij, Nikulin, Birjukov, Medvěděv, Děnisov, Bělov, Kornějev, Zajcev – Perežhogin, Averin, Popov – Kuzněcov, Šipačjov, Mozjakin – Petrov, Těreščenko, Tichonov – Soin, Svitov, Plotnikov – Kazionov.

Švédové nastoupili do utkání s vědomím, že pokud si chtěji zlepšit pověst a mít sebevědomí před nadcházejícím mistrovstvím světa, právě utkání s Ruskem by jim mohlo pomoci. A také se tak většinu zápasu dělo. Do utkání vstoupili domácí výborně, hned v desáté minutě využil přesilovou hru Nicklas Danielsson, fanouškům známý ze Lva Praha - 1:0. Rusové byli hodně neviditelní a soupeř mohl trestat ješte vícekrát, avšak Barulin již do konce třeti nekapituloval.

Stalo se tak až v úvodu druhé periody. Uběhlo devatenáct vteřin a Staffan Kronwall vypálil od modré čáry. Všudybyl Niklas Persson do jeho střely vložil hůl a Barulin byl podruhé překonán. Navíc to byla opět využitá přesilovka Švédů - 2:0. Dobrý výkon posledního týmu tabulky EHT pokračoval i nadále. Po chybě v útočném pásmu se do samostatného úniku dostal Dick Axelsson, který kvůli faulu Nikulina sám nemohl vystřelit, ruský obránce si ale puk v pádu srazil sám do své branky - 3:0.

Destrukce ruské sestavy pokračovala a Barulin musel lovit puk ze své sítě již počtvrté. Z brány ho vyhnal Linus Omark, který se protáhl po pravém křidle a svižnou ranou zavěsil - 4:0. Do poloviny utkání nebylo u Rusku ani vidu ani slechu. Až ve 33. minutě využil přesilovku Sergej Mozjakin - 4:1. Hosty tato branka nakopla a o tři minuty později přišla kontaktní branka. Alexander Svitov využil volný prostor před bránou a Backlunda bezpečně překonal - 4:2.

Ve třetí části jsme již branku neviděli. Švédové kontrolovali výsledek a nepřipustili nějaké komplikace. Ta mohla přijít po ráně Petrova, ale domácí brankář vymrštil perfektně lapačkou. Výsledek mohl ještě v závěru kosmeticky upravit Persson, leč střídající Košečkin se překvapit nenechal. Švédsko si tak do tabulky EHT připsalo tři body a už si brousí zuby na svého sobotního soka, tedy Česko.