»
  • Češi opět nedotáhli dobře rozehraný zápas do vítězného konce

20.12.2014 | Dario Becci
    Češi opět nedotáhli dobře rozehraný zápas do vítězného konce

Čeští hokejisté i ve druhém zápase nad svým soupeřem vedli, ale i podruhé nakonec odešli poraženi, byť tentokrát až po samostatných nájezdech. Vítězný nájezd zaznamenal v sedmé sérii nájezdů Donskoi. Svůj první reprezentační gól vstřelil Dominik Simon.

Ledový palác Bolšoj, Soči
20.12.2014
16:00
3:2
(1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Lepisto (Ramstedt, Pesonen), 43. Salminen (Lepisto, Hietanen), rozh. náj. Donskoi – 24. Radil (Sobotka), 26. Simon (Mozík) Rozhodčí: Bulanov, Karabanov – Medvěděv, Birin. Vyloučení: 4:4 Diváci: 4800 Využití: 1:0 V oslabení:0:0 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2

Finsko: Koskinen (Engren) – Hietanen, Lepisto, Lindell, Salmela, Maenpaa, Jalasvaara, Kukkonen, Melart – Leino, Immonen, Salminen – Osala, Filppula, Jormakka – Donskoi, Koskiranta, Enlund – Pesonen, Ramstedt, Petrell – Warn

Česko: Jakub Kovář (Francouz) – Němec, Kempný, Eminger, Krajíček, Zámorský, Kolář, Mozík, Polášek – Radil, Sobotka, Horák – Hrňa, Jan Kovář, Zaťovič – Klepiš, Mertl, Smoleňák – Birner, Filippi, Simon

O první rozruch se už po dvou minutách hry postarali Mertl se Smoleňákem. Druhý jmenovaný se během přesilovky po přesné nahrávce před branku dostal ke střele, jenže finskou klec o kousek minul. S přesilovkovými strategiemi vyrukovali také Finové, česká defenziva však početní oslabení ustála zdárně. Další závratnější šanci měl Simon, který se octl před gólmanem, nepovedlo se mu ale nadzvednout puk nad beton. Devětapadesát vteřin před koncem první třetiny potrestali finští hokejisté český výběr, když ránu Lepista od modré nešťastně tečoval Hrňa. Dvacet vteřin před koncem první hrací části to tribunami pořádně zahučelo. Tomáš Mertl se šikovně otočil kolem beka, poté mířil těsně nad.

Na začátku druhé periody se parádním zákrokem blýskl gólman Finska Koskinen, na kterého nevyzrál Filippi po pasu Radila. Posledně jmenovaný o sobě dal ale teprve vědět. Lukáš Radil se ujal kotouče v mezikruží a přesnou ranou vyrovnal. O chvíli později překlopil vedení na stranu Česka Dominik Simon. O pět minut později vyvezl puk Vojtěch Mozík, který před brankou soupeře našel sparťanského beka, ale nevyšlo to. Zahrozili i Finové. Jakub Kovář zachránil český tým od pohromy, když se stačil rychle přesunout k levé tyči. Tři minuty před koncem zaváhal Zaťovič, gólman Finska se opravdu vyznamenal.

Třetí třetina začala radostí Finů, Salminen díky důrazu před brankou zařídil vyrovnání. Čechy mohl v přesilovce poslat do vedení Zámorský, ale jeho dělovka z dálky si cestu za záda finského gólmana nenašla. O pět minut později se ke střele propracoval Koskiranta, český brankář ale na poslední chvíli vyhmátl puk při cestě do branky.

V prodloužení Češi přežili vyloučení Němce, v samostatných nájezdech nakonec neuspěli.