»
  • CAN - SWE 0:2 - Švédové přetlačili Kanadu, výhru jim zajistil Lindholm

10.11.2017 | Tomáš Chramosta
    CAN - SWE 0:2 - Švédové přetlačili Kanadu, výhru jim zajistil Lindholm

Reprezentace Švédska ve dvou dosavadních duelech na turnaji Karjaly neztratila ani bod. Nejvýraznějšími osobnostmi pátečního večera v Hartwall Areně byli Pär Lindholm a Magnus Hellberg. Zatímco Lindholm obstaral obě branky úřadujících mistrů světa, Hellberg nepustil za svá záda jediný kotouč. Kanaďané sice přestříleli svého soupeře, na vynikajícího brankáře Tre Konor to ale nestačilo.

Kanada
Hartwall Arena, Helsinky
10.11.2017
17:30
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Lindholm (Hersley, Dahlin), 52. Lindholm (Möller, Lindström). Rozhodčí: Salonen, Fonselius – Suominen, Hägerström (všichni FIN). Vyloučení: 7:8, navíc Raymond 5+OK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2132. Střely na branku: 35:21.

Kanada: Scrivens (Peters) – Lee, Stollery, Noreau, Genoway, Després, Kinrade, Whitecloud, Blacker – Brulé, Vey, Wolski – Kozun, Ellison, Klinkhammer – Purcell, Howden, Ebbett – Thomas, O´Dell, Raymond.

Švédsko: Hellberg (Enroth) – Hersley, Kronwall, Dahlin, Högström, Nygren, Bertilsson, Fransson – Möller, Lindholm, Lindström – Pettersson, Lander, Nilsson – Cehlin, Ryno, Omark – A. Petersson, Asplund, Axelsson – Everberg.

Gólových šancí se v průběhu úvodní třetiny nezrodilo mnoho, oba celky brzdily technické nepřesnosti v kombinační hře. Nejvýraznějším momentem byl bleskový přesun kanadského brankáře proti ráně Lindholma, který v přesilovce pálil z křižné přihrávky.

Kanadští reprezentanti ve 26. minutě doplatili na pověstnou tvrdost. Mason Raymond nekompromisně sestřelil gólmana Hellberga rozehrávajícího za vlastní bránou, za což si od rozhodčích vysloužil trest do konce utkání. Hokejisté ve žlutých dresech ale nedokázali gólově zúročit pětiminutovou početní výhodu.

Využít přesilovku se jim povedlo až čtyři minuty před koncem druhé třetiny. Hersley nahodil kotouč před bránu, kde jej Pär Lindholm šikovnou tečí uklidil mimo dosah Scrivense. Hlavní rozhodčí ještě přezkoumali celou situaci na videu, které neprokázalo, že by švédský útočník zahrál nad úrovní horní tyče.

Vstup do třetí dvacetiminutovky patřil jednoznačně Kanaďanům. Obrovskou příležitost k vyrovnání měl Klinkhammer, který se obratně obtočil kolem švédské branky, jenže nedokázal dostatečně důrazně natlačit kotouč za brankovou čáru.

V následující přesilové hře se neprosadil ani Ebbett, který dostal ideálně nabito mezi kruhy. Švédové nebyli ani nadále disciplinovaní, a tak zámořský celek dostal dáreček v podobě dvojnásobné přesilové hry, která trvala minutu a tři čtvrtě.

Seveřané tuto krizovou situaci zvládli na výbornou, jedinou příležitost Ellisona zlikvidoval pohotovým zákrokem Hellberg. Na konci 52. minuty naopak zakončil pohlednou kombinaci na jeden dotek Pär Lindholm po vyloučení Brulého.

Zhruba minutu před koncem základní hrací doby byl švédský tým potrestán dvěma minutami za porušení postupu při vhazování, ale ani závěrečná hra Kanady bez brankáře změnu stavu nepřinesla.